Голем пожар беснее во близина на Кичево

Share Button

Голем шумски пожар беснее во Kичевско, под врвот на планината Добра Вода. Теренот е непристапен, а огнената стихија се шири со голема брзина. Портпаролот на Општина Кичево, Емин Насуфи, информираше дека во тој регион гори сува трева и оти припадниците на противпожарната единица од Кичево заедно со претставници од јавното шумско претпријатие „Лопушник“ се обидуваат
Complete Reading

Share Button

Со последната одлука на регулаторната комисија за енергетика донесена пред две недели, дизелот поскапе за денар и половина, бензините поскапеа за половина денар.

Share Button

Сончево време со умерена облачност ќе преовладува денеска во Македонија. На повеќе места ќе биде повремено значително облачно и ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен
Complete Reading

Share Button

И додека сите се разубавуваат нашиов Драгор побеле ти се чини млеко или јогурт тече само мед фали. И засега не се знае зошто и поради што Драгор битолскиот Драгор побеле кога ниту Биљана платното го белеше ниту пак  кајчиња овдека веслаат Веслаат низ Драгор, гуми, канти, автомобили, петли На 16 февруар 2017 вака изгледаше
Complete Reading

Share Button

Share Button

Поинаку Токму сега · Одличен предлог од Виктор Илиев за уредување на реката Драгор. #poinaku

Share Button

Share Button

Информацијата што се прошири на социјалните мрежи за смртоносен „парацетамол“ е лажна и непроверена, објави Министерството за здравство на „Фејсбук“. Од таму велат дека сите заинтересирани може да се обратат до Агенцијата за лекови за дополнителни информации. Деновиве на социјалните мрежи кружи фотографија на која е прикажан „парацетамол“ кој наводно содржи смртоносен вирус. „Бидете внимателни
Complete Reading

Create AccountLog In Your Account