Казна од 500 евра за лицето кое се обиде со спреј да го испрска Груевски

Share Button

Share Button

НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ: Сообраќајот на патниот правец Струмица – Валандово кај Валандовско брдо, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, е нормализиран – известуваат од АМСМ

Share Button

Share Button

Времето во Македонија претпладне сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Попладне со зголемена облачност, а во вечерните часови со зголемената облачност во западните и северните делови ќе има локален дожд. Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират кон централните делови. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account