ПОРАДИ ШТРАЈК СТОЈАТ ВОЗОВИТЕ Битола – Скопје, Скопје – Битола и Скопје – Гевгелија

Share Button

Share Button

Share Button

На 26.09.2017 година во 16.30 часот на крстосницата за с.Меџитлија, од страна на полициски службеници од Полициска станица за Граничен премин и Граничен надзор „Меџитлија“ било запрено патничко возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.Н. (55) од Битола.  Како сопатничка во возилото била затекната Е.Б. (51) од Република Албанија. Полициските службеници извршиле преглед
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Алсат-М дознава дека предмалку е уапсен Едмонд Темелко по кого беше распишана меѓународна потерница. На Темелко му е одреден 30 дневен притвор зашто не ги почитувал мерките на претпазливост, да не ја напушта Македонија. Градоначалникот на албанската општина Пустец, Едмонд Темелко е обвинет во случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности.

Share Button

Create AccountLog In Your Account