НАЈНОВО :

Викендов топлотен бран од жолта фаза

Share Button

Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза. Температурата денеска ќе достигне до 36 степени, а утре до 37 степени. За таа цел, Министерството за здравство апелира до граѓаните за посебно внимавање за своето здравје, особено поради температурните осцилации во изминатиот период. Од Министерството за здравство особено порачуваат дека е
Complete Reading

Share Button

Share Button

Според Социјалната мрежа и многубројните коментари, прилепчани беа, кандидат за градоначалник од СДСМ да биде Жаре Стеваноски.Реки коментари пишуваа не само прилепчаните туку и од други краишта низ земјава.Поддршката јавно ја даваа за Жаре Стеваноски истакнат по своите активности . Но сепак кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ за Прилеп е сосема друга личност
Complete Reading

Share Button

Share Button

‎Филип Атанасовски‎ до: Ѕид на сообраќајниот срам пред 14 минути · Veles naplatana rampa spavas li mirno ministeruu za transport I vrski ebate drzavata uste naplakjaaat ccc c c c

Share Button

Денес на стадионот под Тумбе кафе во Битола со почеток во 16:00часот започна фудбалскиот натпревар помеѓу Фк Пелистер – Фк Скопје, завршниот резултат е 0:0. До Новост пристигна информација дека фудбалерите на Пелистер накратко не играле поради неисплатените плати околу 10/20 секунди на самиот почеток  поточно со тој потег искажале револт седнувајќи на теренот

Share Button

Во финална фаза се законските измени со кои ќе нема временско ограничување за продажба на алкохол, пренесува порталот Фактор Новите законски решенија наскоро ќе се најдат на владина седница, а ги подготвува Министерството за економија. Оттаму засега нема официјален одговор што точно се менува, сепак според информациите на Фактор, комплетно ќе биде симнато временското ограничување
Complete Reading

Create AccountLog In Your Account