И во наредните денови облачно и посвежо време

Share Button

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во источните делови со повремени врнежи од дожд.

Share Button

Share Button

Градоначалникот на општина Новаци Лазар Котевски ќе го најави отпочнувањето на проектот „ Општинско корисна работа – Учиме заедно“.

Share Button

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на Специјалното обвинитество и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општината Пустец во Албанија, Едмонд Темелко, дознава Алсат-М. Тој е обвинет во случајот Титаник со евентуални изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. Неофицијално се дознава дека и покрај тоа што имал забрана да не ја
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Во спортската сала Павел Шатев бодовен натпревар во латино американски и стандардни танци во организација на ТСК Степ Ап – Битола. информативна објава

Share Button

Create AccountLog In Your Account