Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?

Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?

Коментарите се исклучени на Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?
Share Button

First Children’s Embassy in the World Megjashi Republic of Macedonia пред 26 мин. · 

Полицајците бараат нови униформи наместо ветувања

Коментарите се исклучени на Полицајците бараат нови униформи наместо ветувања
Share Button

10 години МВР нема набавено нова опрема за униформираните службеници обвинуваат од Независниот синдикат на полицијата. Велат дека изминатиот период министерството распишало неколку тендери, но сите биле поништени, со што кај нив се појавил сомнеж дека некој има за цел да не се набави нова полициска униформа. Бараат од министерството веднаш да обезбеди нова униформа,
Complete Reading

Роднини на нови владини функционери дел од листата добитници на пари од државата

Коментарите се исклучени на Роднини на нови владини функционери дел од листата добитници на пари од државата
Share Button

  Близок член на семејството на министерот за култура Асаф Адеми е меѓу бизнис партнерите кои добиле грант од Фондот за иновации, каде што од самата фирма  Т-Сенс консалтинг ДОО Скопје доставиле најава до Фондот дека во сопственичката структура имаат близок член на семејството на носител на јавна функција.  Адеми, кој е на одмор ,
Complete Reading

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност

Коментарите се исклучени на Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност
Share Button

Македонија се труе во сопственото ѓубре, свињи од депонијата „Мегленци“ завршуваат на нечија трпеза!?

Коментарите се исклучени на Македонија се труе во сопственото ѓубре, свињи од депонијата „Мегленци“ завршуваат на нечија трпеза!?
Share Button

При посетата на депонијата на самиот влез не пречека знак за строго забранет влез, па по добиена дозвола екипата на ТВ 21 влезе во еколошката бомба. Не пречекаа двајца вработени, глутница од кучиња, десетина свињи, штркови и чад од опожарената депонија.

Да убиеш човек ќе застари делото, ама кај извршители не застарува ќе не дерат и со оваа власт

Коментарите се исклучени на Да убиеш човек ќе застари делото, ама кај извршители не застарува ќе не дерат и со оваа власт
Share Button

Кристина Ампева пред 2 мин. ·  Еве ги пак. Значи граѓанските организации им кажаа дека законот кој што си го осмислиле им е СРАЊЕ, бевме на собраниска расправа, бевме јасни дека треба да го повлечат овој закон. Не знам што не е јасно и зашто овој народ ќуте како овца. Се работи за долгови од 90тите
Complete Reading

Kekeновски до Заев:АХ ЗОРАНЕ БРЕ ЗАЕВ, ШТО (какво) НАПРАВИ?

Коментарите се исклучени на Kekeновски до Заев:АХ ЗОРАНЕ БРЕ ЗАЕВ, ШТО (какво) НАПРАВИ?
Share Button

Jove Kekenovski 1 час · 

Денесовски:Кирац и Лазе, како што ве донесовме така ќе ве збришеме од политичката сцена

Коментарите се исклучени на Денесовски:Кирац и Лазе, како што ве донесовме така ќе ве збришеме од политичката сцена
Share Button

Create AccountLog In Your Account