НАЈНОВО :

ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања

Коментарите се исклучени на ВМРО-ДПМНЕ нема да одат на координација со Џафери, ќе му достават писмени барања
Share Button

Претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторот и претставници на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да имаат средба за време на получасовната пауза на 32. седница, на чиј дневен ред е законот за употреба на јазиците. Од пратеничката група велат дека воопшто немале договор за координација, као што кажа Џафери од собраниската говорница пред да
Complete Reading

„Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието

Коментарите се исклучени на „Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието
Share Button

Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава – одбиена понудата од Мицкоски

Коментарите се исклучени на Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава – одбиена понудата од Мицкоски
Share Button

ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ

Коментарите се исклучени на ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ
Share Button

Порака од новинарскиот протест: Нема да бидеме замолчени

Коментарите се исклучени на Порака од новинарскиот протест: Нема да бидеме замолчени
Share Button

СКОПЈЕ, 12.03.2018 – Новинари, медиумски работници, претставници на невладините организации и граѓани денеска на протест ја изразија својата солидарност со претседателот на ЗНМ Насер Селмани, по заканите и навредите кои му беа упатени од страна на функционерот на ДУИ, Бекир Асани и неговиот брат.

Врзете ги кучињата. Мора да бидат врзани за да не касаат – рече Селмани

Коментарите се исклучени на Врзете ги кучињата. Мора да бидат врзани за да не касаат – рече Селмани
Share Button

Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов

Коментарите се исклучени на Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов
Share Button

Насер Селмани, претседател на Здружението на новинари, на протестот пред владата истакна дека денес не се таму зошто му се заканувале на него, туку зошто се малтретираат новинари.

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Коментарите се исклучени на МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ
Share Button

Мицкоски: Ако Заев е уценуван за Законот за јазици, спремни сме да ја поддржиме Владата само за да не се изгласа неуставниот закон

Create AccountLog In Your Account