Македонија

ДИК: Излезноста до 9 часот,инфо и за Битола

Share Button

Еве на кои телефонски броеви можете да пријавите ако ви е повредено гласачкото право

Share Button

Пијан зад волан: 500 евра казна, 1 година без дозвола и трезнење во полициска станица, најмногу до 12 часа

Share Button

Сончево и студено време со температура до 25 степени

Share Button

Почина македонската фудбалска легенда Благоја Истатов

Share Button

Во Македонија температури под нулата – УХМР најавува промена од петок

Share Button

АМСМ препорачува внимателно возење – ова е состојбата на патиштата

Share Button

За пет дена откриени 121 мигрант на граничната линија кај Лојане

Share Button

Полицијата спречи илегален влез во Македонија од Србија на 121 мигрант кај граничната линија на

Тешка е мајчината солза, претешка по чедото кое заминало во туѓина

Share Button

Бездомник кој починал во Велес , два дена нема кој да го погреба

Share Button

МВР: Ирена Ристиќ го нарушувала јавниот ред и мир и одбила алкотест

Share Button

Oна кога ќе те заебат вработените со све Ивана па си проверуваш сам

Share Button

 

Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?

Share Button

First Children’s Embassy in the World Megjashi Republic of Macedonia пред 26 мин. · 

Полицајците бараат нови униформи наместо ветувања

Share Button

10 години МВР нема набавено нова опрема за униформираните службеници обвинуваат од Независниот синдикат на

Роднини на нови владини функционери дел од листата добитници на пари од државата

Share Button

  Близок член на семејството на министерот за култура Асаф Адеми е меѓу бизнис партнерите