Македонија

Роднини на нови владини функционери дел од листата добитници на пари од државата

Share Button

  Близок член на семејството на министерот за култура Асаф Адеми е меѓу бизнис партнерите

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност

Share Button

Македонија се труе во сопственото ѓубре, свињи од депонијата „Мегленци“ завршуваат на нечија трпеза!?

Share Button

При посетата на депонијата на самиот влез не пречека знак за строго забранет влез, па

Да убиеш човек ќе застари делото, ама кај извршители не застарува ќе не дерат и со оваа власт

Share Button

Кристина Ампева пред 2 мин. ·  Еве ги пак. Значи граѓанските организации им кажаа дека законот

Kekeновски до Заев:АХ ЗОРАНЕ БРЕ ЗАЕВ, ШТО (какво) НАПРАВИ?

Share Button

Jove Kekenovski 1 час · 

Денесовски:Кирац и Лазе, како што ве донесовме така ќе ве збришеме од политичката сцена

Share Button

Кржаловски: ВМРО-ДПМНЕ се доближи по рејтингот до СДСМ поради Договорот со Грција

Share Button

Според политичкиот аналитичар Александар Кржаловски од Македонскиот центар за меѓународно образование, организација која стои зад

Полиција и претрес во домот на Стевчо Јакимовски, можно е и да биде приведен

Share Button

И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид

Share Button

Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка

Share Button

Заев на фејсбук: Уште едно големо признание за нашата земја!Ама не ја спомна условеноста

Share Button

Видео со дрон од големиот сенароден протест “Никогаш Северна, Секогаш Македонија”

Share Button

Видео со дрон од протестот "Никогаш Северна, Секогаш Македонија" СПОДЕЛУВАЈВидео со дрон од големиот сенароден

Најдоцна следната недела Собранието повторно ќе гласа за договорот за името

Share Button

Претседателот Иванов не го потпиша Законот за ратификација на Договорот со Грција

Share Button

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов донесе одлука да не го потпише Указот за прогласување

УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

Share Button