Листа на досега потврдени кандидати за градоначалници на СДСМ. За Битола се уште не е потврдено

Share Button

Share Button

Актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, објави СДК. Откако не успеале преговорите за заднички настап со БЕСА на престојните локални избори, Алијансата за Албанците одлучиле во Гостивар да настапат самостојно, а нивен кандидат да биде Таравари.

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account