Спорт

Хабиб доби на подарок нов автомобил од чеченскиот претседател

Share Button

Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров го примил UFC борецот Кабиб Нурмагомедов, откако овој Дагестанец го одбранил

Нинџуцу клуб Битола во соработка со VT Diet Битола организира прво бесплатно предавање за здравата исхрана

Share Button

Еве кој најмногу го навредуваше Хабиб, но си доби неколку удари за навредите

Share Button

Средба – Путин и Хабиб

Share Button

Нурмагомедов и Мекгрегор се суспендирани

Share Button

МекГрегор сака реванш против Нурмагомедов

Share Button

Претседателот на UFC, Дејна Вајт изјави дека веќе бил исконтактиран од Конор МекГрегор, кој сака

Хабиб Нурмагомедов имал тешко детство, се борел со сиромаштија

Share Button

 

НУРМАГОМЕДОВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ, МЕКГРЕГОР НЕМА ДА ТУЖИ

Share Button

Хабиб со прва изјава по триумфот и инцидентот во Лас Вегас

Share Button

Нурмагомедов неприкосновен, МекГрегор „уништен“

Share Button

Бог е со мене и ништо не може да ме сопре, вели Нурмагомедов

Share Button

Еден од најдобрите УФЦ борци, Ирецот Конор Мекгрегор, викендов се враќа во октагонот по двегодишна

Боксот пред изземање од Олимписките игри

Share Button

Меѓународната аматерска боксерска асоцијација (АИБА) не ги почитува заканите на МОК дека спортот ќе биде

Нинџуцу клуб Битола:Три викенди и три турнири – Грција, Бугарија и Скопје

Share Button

Ninjutsu klub”Bitola” се чувствува  професионално. 27 септември во 14:54 ·  Три викенди и три турнири за Џиуџицу за

Скандал во УФЦ: Борец обвинет за двојно силување!

Share Button

УФЦ-борецот Абдул Разак Алхасан направи голем скандал, откако беше обвинет дека силувал две девојки од

Охридскиот боксер Арсим Етеми дел од македонската репрезентација

Share Button

Изминaтиoв викенд вo Сaрaевo се oдржa трaдициoнaлниoт мемoријaлен бoксерски турнир Мустaфa Хaјрулaхoвиќ-Тaлијaн кoј е oд