Спорт

Охридскиот боксер Арсим Етеми дел од македонската репрезентација

Share Button

Изминaтиoв викенд вo Сaрaевo се oдржa трaдициoнaлниoт мемoријaлен бoксерски турнир Мустaфa Хaјрулaхoвиќ-Тaлијaн кoј е oд

Поветкин го покажа лицето по борбата со Џошуа и изгледа – страшно (ФОТО)

Share Button

Дејан Митров – најдобар борач пеливан во Македонија за 2018 година

Share Button

Роналдо симнат од врвот, Модриќ е најдобар играч во светот! (ФОТО)

Share Button

Денеска се одржа церемонијата за доделување на наградата на ФИФА за најдобар играч во светот,

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот, победа над ФК Кравари

Share Button

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот и со првата гостинска победа во сезоната извојувана

Македонија ја совлада Ерменија во Лигата на нациите

Share Button

Млад хрватски кикбоксер почина на турнир во БиХ

Share Button

НИНЏУЦУ КЛУБ ОД БИТОЛА НА ТРЕНИНГ ВО ГЕРМАНИЈА

Share Button

Ninjutsu klub”Bitola” е во Vuong Doan Brazilian Jiu Jitsuсо Sashko Mircevski и Filip Bozinovski. 18 јуни во 23:22 · Wiesbaden, Германија · 

“Нинџуцу Клуб” Битола:Сработеното во детали за 2017-18, 63 медали од нив 32 златни!Најавуваат уште поголеми успеси

Share Button

Официјални статистики за наши сработени проекти за сезоната Септември 2017/ Мај 2018.Академијата за боречки вештини

Вреди да се погледне.Мај 2016 Битолските нинџи на 24-часовен семинар за надчовечка издржливост,Нинџуцу Клуб

Share Button

Да  се потсетиме мај 2016 година, нинџите од Битола поточно од Нинџуцу клубот имаа 24

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Share Button

НОВОСТ:Да се осврнеме на твоите почетоци, каде и што започна да тренираш и кога?Од каде

ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

Share Button

Филип Божиновски Апсолутен Балкански Првак!!!

Share Button

Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Share Button

Утре салата на ОУ „Невена Георгиева – Дуња“ во Скопје ќе биде местото на одржување

Кои се бенефитите да се биде член во Нинџуцу клуб Битола и почетоците на НКБ , март 2007!

Share Button

ПОЧЕТОЦИТЕ НА НКБ