Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Коментарите се исклучени на Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај
Share Button

На 12 мај годинава битолчанецот Александар Димовски познат како Димса  ќе ја има втората профи борба во Олтен, Швајцарија, на настанот Стори 6. Димовски ќе се бори со гостиварецот Сазан Мемеди во тешка категорија над 95 килограми по правилата на К-1.  Да потсетиме дека Димовски на 25 февруари извојува победа над Кристоф Нади од Унгарија со одлука на судииите на
Complete Reading

Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите
Share Button

Дванаесетте фудбалери на ФК „Пелистер“ од Битола, кои вчера попладне со здравствени проблеми повраќање и стомачни проблеми биле примени на Инфективното одделение на велешката болница, по укажаната лекарска помош и по опоравувањето, се пуштени дома вчера попладне во добра општа состојба, изјави за МИА Марина Андова, портпарол на ЈЗУ Општа болница.

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА
Share Button

Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Коментарите се исклучени на Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма
Share Button

Второ интервју на Новост со познатиот Роланд Доша кој за нашите читатели овојпат открива нешто повеќе за себе Роден сум во Суботица 1973 година, од секогаш ме интересираше бодибилдингот. Тренирав недела-две а потоа ќе престанев, мислам дека небев доволно издржлив но кога наполнив 35 години конечно донесов одлука да се занимавам со овој спорт а
Complete Reading

КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Коментарите се исклучени на КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот
Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

  На синоќешниот меч помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка, Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите присутни. На теренот се појави неочекуван гостин, куче кое влезе на теренот и ја прекина играта за момент. Кучето влезе на теренот во 73-та минута. Инаку, мечот заврши со резултат 1-1 со што
Complete Reading

Create AccountLog In Your Account