Спорт

Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Share Button

На 12 мај годинава битолчанецот Александар Димовски познат како Димса  ќе ја има втората профи борба

Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Share Button

Дванаесетте фудбалери на ФК „Пелистер“ од Битола, кои вчера попладне со здравствени проблеми повраќање и

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Share Button

Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Share Button

Второ интервју на Новост со познатиот Роланд Доша кој за нашите читатели овојпат открива нешто

КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Share Button

ОК Пробиштип со тешки обвинувања: СРАМОТА, Струмица победи со судиите “навивачи“ од нивниот град

Share Button

Бизнисмени битолски тука сте,што чекате ??? Тренерот Ристевски преку фејсбук моли за спас на клубот!

Share Button

Непоканет гостин на Арената „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Share Button

  На синоќешниот меч помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка, Розенборг се

ПЕЛИСТЕР ОСТАНА БЕЗ ЕДИНАЕСЕТМИНА ИГРАЧИ

Share Button

Бразилците, Бугарите и „скопјаните“ во пакет заминаа од Битола. Следуваат тешки денови за битолскиот состав,

Голема трагедија во Белград на мечот од Лигата на Европа

Share Button

Потпишан нов договор: Доколку фудбалерите не земаат плата, нема фудбал

Share Button

БФМ реши да ги забрани боксерските мечеви меѓу децата

Share Button

Пандев го има рецептот за „Аѕурите“: Треба да се игра на контри, само така може до добар резултат

Share Button

Александар Ставрев ќе го суди дербито во Битола

Share Button

ТАЛЕСКИ:ОЧЕКУВАМ НОВАТА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ДА ГО ЗАВРШИ ЦЕЛОСНО СТАДИОНОТ ПОД ТУМБЕ КАФЕ

Share Button