Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Коментарите се исклучени на Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница
Share Button

Вчера во 22:20 часот во Битола, тројца полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, преземале службени дејствија по пријава од 59-годишниот Т.Т. дека неговата ќерка, 33-годишната М.Т. го вознемирувала.

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“
Share Button

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава
Share Button

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

Коментарите се исклучени на Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано
Share Button

Тринаесетгодишна девојка вчера морала да абортира откако забременила по сексуално злоставување на коешто била изложена како штитеничка на државната институција за згрижување деца „25 Мај“ во Скопје. Европскиот центар за правата на Ромите (ЕЦПР) денеска алармираше за случајот и ги повика надлежните власти веднаш да реагираат и на оваа девојка да ѝ обезбедат соодветна медицинска грижа
Complete Reading

Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Коментарите се исклучени на Сообраќајка кај Ѓавато (фото)
Share Button

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ
Share Button

Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“
Share Button

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии
Share Button

Create AccountLog In Your Account