Црна-хроника

Застанале до полициско возило и впериле пиштол – уапсени двајца скопјани

Share Button

Пожар во фабрика за преработка на тутун во Битолско

Share Button

Во магацин на фабриката за преработка на тутун „Сокотап“ во Битолско вчера избувнал пожар.

МВР:Полицаец од Битола признал дека го извршил убиството во прилепско Беловодица

Share Button

Ноќеска (15.09.) околу 02,00 часот полициски службеници од ПС Прилеп и СВР Битола го приведоа

Детали за бруталното убиство во Прилеп: 4 пати е пукано во жртвата, па била запалена

Share Button

Во Скопје пронајдено 14-годишното девојче од Македонски брод

Share Button

Двајца загинати на патот Градско – Прилеп

Share Button

ПО ВИДЕО СНИМКАТА СО ЗАКАНИ: Полицијата го приведе градоначалникот на Демир Хисар

Share Button

Моторџија од Охрид загина на Плетвар

Share Button

Во гевгелиско пронајдени коски од човечко тело

Share Button

Подметнат пожар во ноќен клуб во Варош

Share Button

Целосно изгоре куќа во Битола утринава

Share Button

Во сообраќајка на патот Градско-Прилеп загина прилепчанец

Share Button

Инцидент во познат македонски ноќен клуб – полицијата била приморана да пука

Share Button

57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Share Button

Битолчанец побара помош: Му исчезнаа сопругата и 5-годишната ќерка

Share Button