Црна-хроника

Мотоциклист загина на патот Гостивар – Кичево

Share Button

МВР трага по украдено товарно возило „Рено Мастер“

Share Button

Во текот на вчерашнито ден по 19 часот во полициската станица во Аеродром, 61-годишен скопјанец

25 куршуми испукани од калашников,ОЈО нареди обдукција на двете починати лица

Share Button

По насоки од дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, екипи на СВР Скопје,

Ноќеска: Еден убиен и 2 ранети во вооружена пресметка на „Рузвелтова“

Share Button

Ученик во скопско училиште претепал соученичка

Share Button

Кривична за две лица од Кичево, пронајдена голема количина на дрога кај нив

Share Button

Кривична пријава за поранешен mинистер за внатрешни работи на Република Македонија

Share Button

Битолчанец заработи кривична,вршел јавен превоз без лиценца

Share Button

МВР со детали за пожарот во затворот Идризово

Share Button

Притвор од 30 дена за дилер на кокаин и хероин

Share Button

Отишла во домот на својот свршеник,тој физички ја нападнал

Share Button

Полицаец удрил заменик командир поради слободен ден

Share Button

Полицаец вработен во СВР Струмица го нападнал заменик командирот бидејќи му било кажано навреме да

Кривични за полицаец и цариник-син и татко од Струмица

Share Button

Мртов пронајден прилепчанец

Share Button

На 23.09.2018 година околу 16,00 часот било пријавено дека на место викано “Подводенци“ – Прилеп,

СТРУМИЧКИ АВТОМОБИЛ СЕ ЗАПАЛИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ!

Share Button