Црна-хроника

Трагедија ја потресе Битола: Утрово младо момче со „ауди“ излета од патот и загина

Share Button

Рано утрово, околу 05,50 часот, на локалниот пат Битола- Граничен премин „Меџитлија“, во атар на

Татко го фатил својот пријател како ја силува неговата едногодишна ќерка – брутално го казнил во истиот момент

Share Button

МВР ги бара насилниците коишто ги оштетија гробиштата во Љуботен

Share Button

Битолчани во сообраќајка се здобиле со тешки телесни повреди

Share Button

Сообраќајна несреќа во Битола вечерва но нема повредени

Share Button

При сообраќајна контрола полицијата му нашла марихуана

Share Button