Црна-хроника

Oд Скопје отишла кај биоенергичар во Битола,го пријавила дека врз неа извршил полови дејствија

Share Button

Албанската полиција разби опасна криминална банда

Share Button

Албанската полиција разби опасна криминална банда, осомничена за повеќе тешки кривични дела што последните месеци

Запленети 13 паковки марихуана наменета за нарко пазарот во Тетово

Share Button

Teшка сообраќајка на патот Охрид-Битола, сообраќајот во прекин

Share Button

Maкедонската полиција во две недели уапси 70 дилери, вчера „падна“ уште еден во Тетово

Share Button

Повредена тинејџерка од Битола, откако во неа удрило товарно возило

Share Button

Притворен осомничен со маскирна униформа од „христијанско братство“ кај кого се пронајдени оружје и фантомки

Share Button

Беким Алиу погребан во родното Јеловјане

Share Button

Притвор за полицаецот кој е осомничен за убиството кај прилепско

Share Button

Полицаецот доби кривична за бруталното убиство во Прилепско.МВР со детали

Share Button

Застанале до полициско возило и впериле пиштол – уапсени двајца скопјани

Share Button

Пожар во фабрика за преработка на тутун во Битолско

Share Button

Во магацин на фабриката за преработка на тутун „Сокотап“ во Битолско вчера избувнал пожар.

МВР:Полицаец од Битола признал дека го извршил убиството во прилепско Беловодица

Share Button

Ноќеска (15.09.) околу 02,00 часот полициски службеници од ПС Прилеп и СВР Битола го приведоа

Детали за бруталното убиство во Прилеп: 4 пати е пукано во жртвата, па била запалена

Share Button

Во Скопје пронајдено 14-годишното девојче од Македонски брод

Share Button