Мажот уапсен пред Врховен суд бил автор и на заканувачко писмо

Share Button

57-годишниот Е.И. од скопско Арачиново кој во четвртокот беше уапсен во близина на Врховниот суд во текот на изрекување на пресудите во случајот „Диво Насеље“ во блискиот Основен суд Скооје 1 Скопје, бил автор и на писмо со заканувачка содржина, информираат во петокот од Министерството за внатрешни работи.

Share Button

Share Button

Неколку полицајци интервенираа откако непознато лице се приближи до нив при што им се обрати. Човекот се доближи и му кажа нешто на еден од полицајците по што останатите припадници на МВР му го одзедоа ранецот и го однесоа во полициска станица.

Share Button

Share Button

Четириесет и осум годишниот Д.И. од Србија, со престој во Виница вчера вечерта бил пронајден мртов на улицата „Кузман Јосифовски Питу“ во Македонски Брод.

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account