Фиат Пунто се заби во автобус кај Струмица – има повредени

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Шеесет годишниот битолчанец К.Л. вчера околу пладне бил пронајден починат во атар на селото Братин Дол.

Share Button

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ќ.Н. (57) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “убиство во обид“ предвидено и казниво по чл.123, во врска со чл.19 од КЗ на РМ.

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account