Силувал девојка во мотел во кумановско

Share Button

21-годишно момче со живеалиште во Австрија силувало девојка во мотел во село Проевце, кумановско. СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А. (21), со живеалиште во Австрија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување”. Пријавениот на 8 август околу 09.30 часот во соба во мотел во село Проевце, кумановско, побарал од Љ.С. (21)
Complete Reading

Share Button

Четиринаесет мигранти од Пакистан биле откриени во автомобил кај село Удово.

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account