Share Button

Отсега наместо вообичаените три оброци кои им следуваа, идните академски граѓани кои одлучиле да ги користат услугите на студентските домови, за истата цена која ја плаќале и досега, ќе добиваат само два оброци.

Share Button

Jovica Merdzanovski пред 7 минути · Skopje, Čair Municipality Ќе има ли крај на лудилово и знаеме ли што сакаме. Вчера го промовираат за кандидат за градоначалник, двајца кои го познаваат лично кажаа по два три слатки збора, денес стотици кои немаат поим кој е го направија господ. Кампањата незапочната човекот веќе се гледа како
Complete Reading

Share Button

Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници, сепак, тој почнал да се празнува многу подоцна. Дури откако ослабнало паганството, христијаните, покрај на Исус Христос, можеле да ѝ оддадат заслужено признание и на неговата мајка. Народот верува дека Пресвета Богородица
Complete Reading

Share Button

На 19.09.2017 година околу 23,00 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во непосредна близина на трговскиот центар „Антико“ при вршење на служба, сообраќајната патрола, поради сторен сообраќаен прекршок сопреле патничко возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ф.А.(34) од Скопје.

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Во пресрет на празникот Рождество на Пресвета Богордица , да се запознаеме со местото на раѓањето на Пресветата Владичица наша Богородица На местото каде што била куќата на светите праведни Богоотци Јоаким и Ана, своевремено (во 5 век) имало изградено Православна црква и на темелите на таа црква во 12 век е изграден католички храм
Complete Reading