Share Button

Денеска имавме можност да прочитаме нешто досега не видено ниту пак чуено. Политичар  немало одсега да се слика во црква! Ок тоа е одлично арно ама политичарот заборавил дека кога е во црква не е политичар, политичарот заборавил дека може да е во црква на крштевка каде е дозволено фотографирање од тој чин, за сликањето
Complete Reading

Share Button

Модерна и штедлива новинарка:)

Share Button

Веќе подолго време Македонските граѓани се организирани да помагаат на сиромашните. Активни се фб групи со правила, оној кој сака да донира облека, или било што може и анонимно да каже што има за донирање во прилог се објавуваат и фотографии од она што се донира, оној пак кој од тоа има потреба се пријавува,
Complete Reading

Share Button

Во Битола многу малку досега се посвети внимание на основните и најважните нешта а тоа се задолжителните надлежности на статусот Градоначалник.  По многубројни претпоставки низ Социјалната мрежа конкретно за Битола се изнапишаа различни имиња , исто така и многу коментари (ми се допаѓа или не ми се допаѓа), некаде пак и паднаа кавги. Кој да
Complete Reading

Share Button

‎Филип Атанасовски‎ до: Ѕид на сообраќајниот срам пред 14 минути · Veles naplatana rampa spavas li mirno ministeruu za transport I vrski ebate drzavata uste naplakjaaat ccc c c c

Share Button

Денес на стадионот под Тумбе кафе во Битола со почеток во 16:00часот започна фудбалскиот натпревар помеѓу Фк Пелистер – Фк Скопје, завршниот резултат е 0:0. До Новост пристигна информација дека фудбалерите на Пелистер накратко не играле поради неисплатените плати околу 10/20 секунди на самиот почеток  поточно со тој потег искажале револт седнувајќи на теренот

Share Button

Share Button