Share Button

Share Button

На 07.07. (петок) се отслужи Божествена Литургија по повод раѓањето на Светиот Пророк Претеча и Крстител Господов Јован во Слепченскиот манастир на која чиноначалствуваше неговото Високо Преосвештенство митрополит преспанско – пелагониски и администратор австралиско новозеландски г. Петар.

Share Button

Грда слика кај градското битолско шеталиште, изгазени, искршени уништени младите дрвца и тоа не само едно дрвце туку повеќе дрвца. АПЕЛ: ВАКВА БИТОЛА НЕ САКАМЕ! Се шетаат по шеталиште и зијан прават  

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button