Aктуелно

инфо блиц

Најчитани

„Се продава Офицерскиот дом во Битола, за подетални информации обратете се во општината или кај градоначалничката“ (ФОТО)

Share Button

„Се продава Офицерскиот дом во Битола, за подетални информации обратете се во општината или кај

Нурмагомедов неприкосновен, МекГрегор „уништен“

Share Button

“Хонда” удри во велосипед. Сообраќајка на патот Битола – Прилеп

Share Button

МВР:Сузбиена уште една криминална група!Од слобода се лишени 13 лица меѓу нив и битолчанец(видео)

Share Button

Во Прилеп: Соседот му ја скршил вратата и го претепал со патерица

Share Button

Денес е голем празник: 6 октомври – Ден на Зачнувањето на свети Јован Крстител

Share Button

Незадоволни од најавената измена на тарифата за превоз на патници, битолските превозници излегуваат на протест

Share Button

Криминалната група од Македонија од април 2017 до март 2018 заработила милион американски долари.Еве ги сите детали

Share Button

КРИМИНАЛИСТИЧКО ИСТРАЖУВАЊЕ „ПАСОШ”.

Според јавниот регистар во Битола има 12 педофили кои се казнети, еден од нив е осуден доживотно

Share Button

Педофилите демнат деца на Фејсбук

Share Button

Дисциплинска за попречување новинар да известува од референдумот

Share Button

СУЗБИЕНА КРИМИНАЛНА ГРУПА ШТО КРИУМЧАРЕЛА МИГРАНТИ

Share Button

Сузбиена криминална група која организирала криумчарење мигранти со фалсификувани патни исправи(видео)

Share Button

Сузбиена криминална група која организирала криумчарење мигранти со фалсификувани патни исправи Сузбиена криминална група која

Оформен е предмет против Заев поради повикот за поткуп на гласачи, по пријава на ВМРО-ДПМНЕ, Солза Грчева и Тодор Петров

Share Button

24-годишна девојка од Скопје нападнала полицајка

Share Button