Aктуелно

инфо блиц

Најчитани

МОН го честита Меѓународниот ден на наставниците

Share Button

Дали сте задоволни од односот на јавните службеници кон вас?Дали се сеќавате, тајни клиенти ја оценувале работата на јавните службеници.

Share Button

Апелација одлучи 2 години затвор за Груевски

Share Button

Жалбите на обвинетиот Н.Г. од С. изјавени лично и преку неговите бранители ги одби како

За еден месец уапсени 120 лица поради поврзаност со дроги во Тетово и Гостивар

Share Button

Во рамките на планираните активности на Секторот за внатрешни работи Тетово за откривање и санкционирање

Фото без коментар – строг центар на Битола

Share Button

Битола денес – центар на градот ( фото)

Share Button

Четврток неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Share Button

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците на Република

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ:Поднесуваме кривична пријава против над 200 лица.ВМРО-ДПМНЕ смета дека референдумот е фалсификат

Share Button

За заклучоците од Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, кој се одржа вечерва, информираше потпретседателот на партијата,

ГДУ:За предвремени парламентарни избори, прво што треба да направиме е да се преброиме

Share Button

Итно спроверувње на попис и целсоно прочистување на Избирачкиот список. Сега кога на големо

Тошевски: Граѓаните мора да плаќаат од 2000 до 7000 денари за ученички превоз поради градоначалничката Петровска

Share Button

ДУИ:Време е за прифаќање на договорот од Преспа а не за предвремени избори

Share Button

Голема полициска акција, уапсен познат охридски бизнисмен

Share Button

Се бара зголемување на старосната границата за пензионирање

Share Button

Секта сее страв низ Скопје, не ги имало последниве 15 години во Македонија

Share Button

По обредното убиство -парчосување на мачка над сатанистички симболи на улица во Драчево, се по

Анкета на Новост:Дали сте за предвремени парламентарни избори?

Share Button