живот

Анкета на Новост: Дали сте задоволни од новата Влада?

Share Button

Девојчето со кибритчињата

Share Button

Една од најубавите приказни од детството е приказната за „Девојчето со кибритчињата“, прекрасно дело на

Малата Валерија е УСПЕШНО оперирана, таткото пресреќен порача: Бог да ве благослови сите!

Share Button

Малата Валерија моментално закрепнува од операцијата во Турција. Радосната вест за успешната операција на туморот

К.З.(61) од Струмица кој немилосрдно измачуваше мало кутре доби кривична пријава, кучето вдомено

Share Button

Мртов рис на плажа близу Пештани

Share Button

Леш од мртов рис е пронајден на брегот на Охридско Езеро, поточно кај плажата „Атлантис“,

А животот, тој е многу интересен и ироничен истовремено. Тој е тркало, денес си на врвот, утре на дното

Share Button

Во Скопје најавена акција за помош со облека на сиромашните – На секој му треба топлина!

Share Button

Ајде да помогнеме! Идат зисмки денови и има луѓе на кои можеме да им помогнеме!

Мажот ги исфрлил сопругата и ќерките од куќата во која живееле 15 години

Share Button

Со едно ќебе се покриени мајката и нејзините три ќерки. Немаат со што да се

И чекав како мајмун пред затворената порта на општина Центар а неговиот телефон беше недостапен

Share Button

Gjorgji Spasov

Моштите на Преподобна Стефанида Скадарско-Битолска и се наоѓаат во Крстоарскиот манастирот Свети Христифор крај Битола

Share Button

Скопјани со највисоки плати

Share Button

Скопјани со највисоки плати Само жителите на Скопје имаат повисока плата од државниот просек кој

Утринава е регистрирано високо загадување на воздухот во повеќе градови во Македонија

Share Button

Мерните станици утрово во 9 часот измериле висока застапеност на ПМ10 честичките во Центар, Карпош,

Сега одкако се на власт, министри, директори, градоначалници ни на телефон не одговараат а беа нонејм фаци

Share Button

Марјан Стаменковски пред 13 часа ·

Паметните луѓе не навредуваат, тие само ќе извлечат заклучок и тивко ќе те исфрлат од својот живот

Share Button